info@parstorkan.com
ثبت شرکت در ترکیه

اجازه کار ترکیه

5.00 avg. rating (100% score) - 3 votes
اجازه کار ترکیهReviewed by پارس ترکان on Nov 18Rating: 5.0اجازه کار ترکیه | اقامت کاری ترکیه | چالیشما ایزینراه های دریافت اجازه کار در ترکیه ( چالیشما ایزین در ترکیه ) 1-اجازه کار ترکیه با شرکت / ثبت نام در دوره های مرتبط 2-استخدام در شرکت و پیدا کردن کارفرمای ترک 3-ثبت شرکت در ترکیه

بروز رسانی اطلاعات و قوانین مربوط به این صفحه –

در تاریخ بیست دوم شهریور ماه سال ۱۴۰۱

راه های دریافت اجازه کار در ترکیه ( چالیشما ایزین در ترکیه )

Türkiye çalışma izni

۱-اجازه کار ترکیه با شرکت / ثبت نام در دوره های مرتبط

با شرکت و یا ثبت نام در دوره های تخصصی و فنی در بعضی از شغل ها ( مانند دوره های پرستاری و …. ) و دریافت مدارک آن ، میتوانید اجازه کار ترکیه (چالیشما ایزین ) را دریافت کنید حنی بدون اینکه در شرکت،موسسه و یا مرکزی شروع به کار کنید و شاغل باشید و فقط باید بیمه خود را هر ماه پرداخت نمائید .

۲-استخدام در شرکت و پیدا کردن کارفرمای ترک

کم هزینه و آسانترین راه برای اخذ و دریافت اجازه کار در ترکیه پیدا کردن و استخدام در شرکت ترک میباشد (مهندس عمران، معمار، مهندس و یا تکنسین فناوری اطلاعات، مدیریت و ) که علاوه بر استخدام ودریافت حقوق و مزایا ، طبق قوانین وزارت کار کشور ترکیه ، بیمه نیز میشوید و از خدمات درمانی نیز میتوانید استفاده نمائید و همچنین سوابق برای بازنشستگی نیز محسوب میشود و کارفرما موظف به پرداخت آن میباشد.

لازم به ذکر است مشاغلی که بصورت رسمی استخدام و بیمه نمیکنند ، کار بصورت غیر قانونی بوده است و عواقب سنگین قانونی و حقوقی در بر خواهد داشت که به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود در چنین مراکز و یا مشاغلی کار کنید حتی با درآمدهای بالا ، چون ممکن است منجر به اخراج ودیپورت شدن از کشور ترکیه نیز شود  .

و همچنین دانشجویان در کشور ترکیه نیز براساس قوانین از ۳۰ ساعت تا ۴۴ ساعت در هفته میتوانند مشغول به کار شوند .

۳-ثبت شرکت در ترکیه

با ثبت شرکت در ترکیه و پرداخت بیمه خود ( متناسب با شغل و درآمد مبلغ آن مشخص میشود ) براحتی مجوز کار در ترکیه را اخذ نمائید و بعد از ۵ سال هم پاسپورت را اخذ نمایید

 قکه با مطالعه مقاله و توضیحات ثبت شرکت در ترکیه اطلاعات کامل در مورد نحوه ی ثبت ، هزینه های آن و قوانین مربوطه ، اطلاعات خودرا تکمیل نمائید و همچنین از طریق شرکت بین المللی پارس ترکان با سابقه تخصصی ۹ ساله در زمینه ی ثبت انواع شرکت در کشور ترکیه ، شرکت خودرا به ثبت رسانید .

مزایا مجوز کار در ترکیه :

مزایا و منافع کار در کشور ترکیه و اخذ اقامت کاری ترکیه بسیار زیاد است و با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این کشور، نسبت به کشورهای همجوار و منطقه ، بسیار پایین است ، فرصت‌های شغلی بسیار و تنوع شغلی خوبی در این کشور وجود دارد. ضمنا کار در کشور ترکیه میتواند سکوی پرتابی برای مهاجرت و کار در کشور های اروپائی نیز میباشد .

همچنین با اخذ ویزای کار در ترکیه / اجازه کار در ترکیه میتوانید :

 • بعد از ۵ سال شهروندی ترکیه و به دنبال آن پاسپورت ترکیه را نیز اخذ نمائید ( فقط از طریق ثبت شرکت در ترکیه )
 •  بااخذ چالیشما ایزین در ترکیه ، تحت پوشش بیمه SGK قرار گرفته و هزینه درمان برای شما کاملا رایگان خواهد شد.
 • در زمان مدت کار در کشور ترکیه ، اقامت ترکیه را دریافت مینمائید و میتوانید از تمامی حقوق شهروندی ترکیه ( برای خود و اعضا خانواده ) در زمان کار و اقامت استفاده نمائید ( مانند افتتاح حساب بانکی در ترکیه ، ثبت نام فرزندان در مدارس کشور ترکیه ، ثبت نام در آموزشگاه های بین المللی زبان و … )
 • در زمان بازنشستگی در سن ۶۰ سال ، حقوق ماهیانه دریافت خواهید کرد

 

زمان ، شرایط و مدارک اخذ اجازه کار در ترکیه Türkiye çalışma izni :

 1. اخذ کد مالیاتی در ترکیه
 2. مدرک بین المللی از موسسات معتبر / مدرک تحصیلی معتبر و ریز نمرات
 3. درخواست رسمی و قانونی کارفرما ( برای افرادی که استخدام شده اند )
 4. بیمه خدمات درمانی معتبر و مورد قبول مراجع مربوطه در کشور ترکیه
 5. دریافت گواهی نامه مهارت در صورت نیاز
 6. افراد متقاضی باید اقامت توریستی ترکیه را اخذ نموده و حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 7. گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه
 8. چند قطعه عکس
 9. مدارک تمکن مالی ( در صورت نیاز )
 10. گواهی عدم سوپیشینه
 11. زمان اخذ چالیشما ایزین براساس شهر مورد نظر که درخواست ارسال میشود : حدود ۱ تا ۳ ماه

با انجام خدمات اجازه کار در ترکیه توسط شرکت بین المللی پارس ترکان ، علاوه بر پیوستن به جامعه بزرگ مشتریان پارس ترکان ، به پاس قدردانی از لطف شما ، با اخذ اقامت ترکیه ، یکسال بیمه خدمات درمانی کشور ترکیه را برای کلیه اعضای خانواده ( برای تمامی اقامت های کشور ترکیه از جمله اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه ) ، از ما به رایگان دریافت نمائید .

درباره نویسنده

ارسال یک نظر

*