info@parstorkan.com
ثبت شرکت در ترکیه

 

اقامت-ترکیه

بروز رسانی اطلاعات و قوانین در دی ماه ۱۳۹۷

آیا دوست دارید به ۹۰ کشور بزرگ دنیا بدون داشتن ویزا سفر وزندگی کنید ؟؟!!

اخذ اقامت در ترکیه

خبر مهم :

از ماه ۴ سال ۲۰۱۴ قانونی در مورد خرید ملک و کلیه اقامت ها  در داخل کشور ترکیه به تصویب رسید وبه اجرائی درآمد که کلیه اقامت ها به یک سال تبدیل شده است ( بجای اقامت ۶ ماهه ) که بعد از یک سال هم میتوانید مجدد بصورت نا محدود تمدید شود و همچنین در مورد خرید ملک نیز ابتدا اقامت یکساله داده میشود که هرساله قابل تمدید میباشد ( اما به اقامت دائم و گرفتن پاسپورت ترکیه منتهی نخواهد شد این نوع اقامت که از طریق خرید ملک اخذ میگردد ) ، مالکین ایرانی میتوانند اقادام نمایند که این قانون برای توسعه ی روابط بازرگانی وهمچنین اقامت هموطنان عزیز همراه خانواده های محترم آنها و در زمینه ی مهاجرت تاثیر بسزایی خواهد داشت .

گرفتن اقامت دوساله کشور ترکیه بدون ثبت شرکت و خرید ملک  ( اینجا کلیک کنید )

گرفتن اقامت یک ساله کشور ترکیه بدون ثبت شرکت و خرید ملک  ( اینجا کلیک کنید )

دریافت پاسپورت ترکیه ( اینجا کلیک کنید )

انواع  اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه به سه دسته کلی تقسیم می شود:

 

  • اقامت از طریق ثبت شرکت:

با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه شما می توانید پس از ۵ سال اقامت این کشور را بدست آورید .که برای رسیدن به این اقامت می بایست مجوز و اجازه ی کار برای افراد هیات مدیره گرفته شود ( که مطمئن ترین راه برای رسیدن به اقامت دائم و پاسپورت کشور ترکیه می باشد )

 

  • اقامت توریستی

مدت این اقامت ۹۰ روزه یعنی ۳ ماه می باشد برای این نوع اقامت نیازی به ویزا نمی باشد ( البته برای ایرانیان) و شما می توانید در کشور ترکیه به مدت ۳ ماه بدون نیاز به ویزا یا اجازه اقامت بدون هیچ مشکلی ساکن شوید. توجه داشته باشید با این نوع ویزا اجازه کار یا تحصیل در ترکیه را نخواهید داشت.

لازم به ذکر است که این نوع اقامت قابل تمدید به ۱ سال می باشد .

 

  • اقامت دانشجویی

برای گرفتن این نوع اقامت باید ابتدا آزمون تومر شرکت کرده و مدرک تومر را بگیرید. با داشتن این مدرک شرکت ما در کمتر از ۲ ماه با مشاور های لازمه و انجام مراحل اجرایی مربوطه این شرکت می تواند برای شما اقامت دانشجویی در کشور ترکیه را فراهم کند.

لازم به ذکر است بعضی از دانشگاه های کشور ترکیه آزمون و مدرک تومر  و یا IELTS  را احتیاج ندارند .

 

  • اقامت کاری

اقامت ترکیه از طریق کسب اقامت کاری

شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت ترکیه را از طریق کاری بدست آورید این است که از یک شرکت ترکیه ای دعوت گردید ضمنا اگر شما از تخصص ویژه ای برخوردار هستید نباید شخصی که پاسپورت ترکیه را دارد با تخصص شما طبق آمار اداره کار در آن زمان بیکار باشد با ملاحظه نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و شرایط خاص ایرانیان می توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس یافت کار در کشور ترکیه برای فرد ایرانی تقریبا برابر صفر درصد است پس تنها راه ممکن دریافت اقامت ترکیه اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه است.

اجازه کار در ترکیه ( اینجا کلیک کنید )

 

  • اقامت دائم

کسانی که برای اقامت دائم ترکیه اقدام می نمایند باید از سلامت روحی و جسمانی برخوردار بوده و سابقه هیچ بیماری خاصی نداشته باشند همچنین باید از توانایی مالی خوبی برای خود و خانواده خود برخوردار باشند.برای اقامت دائم در ترکیه فعلا ۲ راه وجود دارد:

  1. اقامت از طریق ازدواج: زمانیکه شما با یک شهروند ترک زبان ازدواج می کنید می توانید پس از گذراندن ۳ سال از ۵ سال درخواست اقامت دائم را نمایید.

در صورتیکه از طریق ازدواج با فردی که دارای پاسپورت و ملیت ترکیه ای است برای اقامت اقدام می کنید چند نکته باید رعایت گردد
ازدواج سوری نباشد حتی المقدور مدارکی جهت اثبات سوری نبودن ازدواج بایستی ارائه گردد
فردی که با آن ازدواج می کنید در ترکیه به صورت پناهنده نباشد
ممکن است پروسه کسب اقامت از طریق ازدواج (ویزای پیوستن به همسر)حدود ۳ تا ۵ سال زمان ببرد که شما در این مدت نمی توانید در ترکیه اقامت داشته باشید و تنها می توانید از طریق توریستی به ترکیه سفر کنید. ضمنا مدت اقامت شما به روش توریستی به هیچ عنوان نبایستی بیش از ۸۹ روز باشد.

  1. اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه شما می توانید پس از ۵ سال اقامت این کشور را بدست آورید .که برای رسیدن به این اقامت می بایست مجوز و اجازه ی کار برای افراد هیات مدیره گرفته شود .

 

پس از سالها بحث و بررسی در ماه می سال ۲۰۱۲ لایحه شماره ۲۶۴۴- ماده ۳۵ مورد تصویب مجلس ترکیه قرار گرفت که مضمون قانون مطرح شده از سوی دولت ترکیه مبنی برحذف اصل عملکرد متقابل برای دولت ها میباشد، و به معنای این است تمامی شهروندان خارجی قادر به خرید املاک و مستغلات در ترکیه هستند حتی اگر کشور متبوع، خود این گونه حقوق را به کشور ترکیه اعطا ننموده باشد و امروز با مشخص شدن لیست کشورهای مجاز به خرید، این قانون به اجرا درآمد و بدین معنیست که با اتباع ایرانیمانند اتباع ترک و یا سایر کشورها خارجی رفتار خواهد شد و قوانین انتقال سند مالکیت ملک و وراثت ملکی که برای اتباع ترک اجرا میشود برای ایرانیان نیز قابل استناد خواهد بود و این املاک به همان صورت نیز قابل فروش و انتقال سند هستند.

با تصویب این قانون فرصت های مناسب برای سرمایه گذاری افزایش یافته و با این سیاست اقتصاد ترکیه بیش از بیش رشد خواهد کرد. طی سالیان اخیر دولت ترکیه همواره سعی بر این داشته تا شرایط کار و تجارت بین الملل را همواره بهبود بخشد. همچنین کشور ترکیه یکی از بهترین کشور های دنیا با توجه به فرهنگ و سهولت رفت و آمد به ایران برای اخذ اقامت، سرمایه گذاری و کار برای ایرانیان میباشد.

با اجرای قانون جدید اتباع خارجی و ایرانیان امکان خرید ملک و همچنین اراضی شهری را تا سقف ۳۰۰،۰۰۰متر مربع جهت سرمایه گذاری خواهند داشت و برای خرید اراضی میبایست قبل از خرید طرح پیشنهادی خود را آماده در دست داشته باشند. لذا کلیه افراد حقیقی و حقوقی ملزم به ارسال پروژه خود به وزارت شهرسازی و محیط زیست ترکیه تا ظرف مدت ۲ سال خواهند بود که بعد از تایید طرح مربوطه به دفتر ثبت زمین های محلی ارسال خواهد شد.

لازم بذکر است ایرانیان همانند سایر اتباع خارجی دیگر بواسطه خرید ملک میتوانند از مزایای اقامت در شهر های ترکیه برخوردار شوند و بواسطه آن امکان خرید اتومبیل و ثبت نام فرزندان درمدارس ترکیه را خواهند داشت که البته لازم به ذکراست این اقامت منجر به گرفتن پاسپورت ترک نمیشود .

توجه نمایید این قانون بمنزله اخذ شهروندی ترکیه و داشتن اجازه کار نیست و برای موارد اخیر میباست مراحل مجوزهای قانونی دیگری طی و اخذ گردد .
شهرهای توریستی ترکیه از جمله آنتالیا وآلانیا سایر شهرهای اطراف آن (بلک، آلانیا، سیده، کمر) از جذاب ترین مناطق در میان سرمایه گذاران املاک می باشند و با این فرصت دولت ترکیه امکان توسعه و پرجاذبه تر کردن صنعت توریست در این مناطق خواهد داشت. بدین لحاظ با جاذبه های توریستی بیشتر، افزایش تقاضا برای خرید خانه در ترکیه خواهیم داشت و انتظار می رود که ارزش ملک در ترکیه در بلاخص در محل های رو به دریا بالا رفته و برای چند سال آینده از افزایش چشم گیری برخوردار باشد

اخذ اقامت ترکیه

متقاضیان میتوانند جهت دریافت خدمات یاد شده ( اخذ انواع اقامت در ترکیه ) با دفتر مرکزی تماس حاصل نمایند .

باورتان را بسازید

ساختن برای ماندن است

 

دانلود اپلیکیشن موبایل ایران و ترکیه ( ابنجا کلیک کنید )

دریافت پاسپورت ترکیه ( اینجا کلیک کنید )

ثبت شرکت در ترکیه ( اینجا کلیک کنید )

اجازه کار در ترکیه ( اینجا کلیک کنید )

چرا ثبت شرکت در ترکیه؟ ( اینجا کلیک کنید )

قوانین وثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری و صنعتی ترکیه ( اینجا کلیک کنید )

مزایای داشتن اقامت در ترکیه ( اینجا کلیک کنید )

اجاره آپارتمان های تمام مبله ( اینجا کلیک کنید )

صفحه طرح های ویژه ( اینجا کلیک کنید )
سفر شهروندان ترکیه بدون ویزا به اروپا ( اینجا کلیک کنید )

بازگشت به صفحه اصلی

پارس ترکان را حمایت کنید