info@parstorkan.com
ثبت شرکت در ترکیه
هزینه زندگی در ترکیه
4.91 avg. rating (98% score) - 34 votes
هزینه زندگی در ترکیهReviewed by M_r_19899 on Apr 4Rating: 4.9117647058806آگاهی از هزینه دقیق زندگی در کشور ترکیه برای بسیاری از ایرانیان بسیار مهم است. در ادامه هزینه زندگی در ترکیه بطور جزء به جزء آورده شده است.

بروز رسانی اطلاعات و قوانین مربوط به این صفحه – هزینه زندگی در ترکیه –

در روز شانزدهم دی ماه سال ۱۳۹۸ – ۲۰۲۰  January  ۶ صورت گرفته است .

 هزینه های زندگی در ترکیه

آگاهی دقیق از هزینه زندگی در ترکیه ( پوشاک-تحصیل-خوراک-حمل و نقل-اجاره آپارتمان و …. در کلیه شهرهای ترکیه) برای بسیاری از ایرانیان امری بسیار مهم و حیاتی است که همین مورد تائیر زیادی در مورد اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت به ترکیه میشود . در ادامه هزینه زندگی در کشور ترکیه بطور جزء به جزء آورده شده است.

هزینه زندگی ترکیه تا حد زیادی قابل کنترل است و جمله ای بین ایرانیان ترکیه رایج است که «در ترکیه هرچقدر دخل داشته باشی همان قدر خرج داری» که این جمله کمی در ترکیه درست است .

واحد پول کشور ترکیه، لیر  (TL) است که سالهاست دارای جایگاه ثابتی و مستحکمی در بازارهای تجارت جهانی می باشد و برابری آن با دلار آمریکا بین ۵٫۵ تا ۵٫۷ متغیر است.

نمودار زیر یک تقسیم بندی تقریبی درآمد برای تأمین هزینه زندگی در ترکیه و اقامت در ترکیه و موارد مرتبط با آن می باشد :

هرینه زندگی در ترکیه

در جدول زیر سعی شده است هزینه زندگی درترکیه بطور دقیق تر و جزء به جزء بررسی گردد ولی قبل از بررسی جدول هزینه زندگی در کشور ترکیه، نکات زیر را به یاد داشته باشید که :

  1. اگرچه جدول بصورت حداقل و حداکثر هزینه زندگی در ترکیه آورده شده است ولی همواره میتوانید همان محصول یا خدمات را با هزینه کمتر از حداقل و یا بیشتر از حداکثر بخرید.
  2. در کشور ترکیه به علت نظام مالیاتی سنگین، بسیاری از محصولات صوتی تصویر اعم از تلفن همراه، لپ تاپ، تلویزیون و… با قیمتی در حدود ۱٫۵ برابر به فروش میرسد و موجب ازدیاد هزینه زندگی در کشور ترکیه شده است.
  3. در برخی شهرها همانند آنکارا، آکسارای، آدانا و… هزینه اجاره خانه کمتر و برخی شهرها مانند استانبول، نوشهیر، گوموشهانه و… هزینه اجاره منزل کمی بیشتر است. از طرفی ممکن است هزینه سایر خدمات و محصولات در این شهرها با یکدیگر تفاوت داشته باشد به همین علت هزینه زندگی ترکیه برای هر شهر متفاوت خواهد بود ولی خطوط حمل و نقل عمومی در شهرهایی همانند استانبول خیلی بیشتر از شهرهای دیگر است و همین مورد باعث میشود هزینه های زندگی و رفت و آمد به مراتب کمتر شود .
  4. اگرچه هزینه زندگی در ترکیه نسبت به واحد پول ایران زیاد است ولی درواقع لیر ترکیه در داخل کشور ترکیه ارزش کمی دارد و به همین دلیل مردم هرماه بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر بصورت میانگین درآمد دارند.

مسکن خوب زندگی را زیباتر می کند

باورتان را بسازید

ساختن برای ماندن است

تلفن های تماس شرکت پارس ترکان :

۰۲۱۴۷۶۲۶۰۰۲

۰۲۱۶۶۶۲۷۹۵۵

۱۰ خط ویژه

نمابر :

۰۲۱۴۷۶۲۶۰۰۲

داخلی ۵

موبایل :

۰۹۱۲۶۹۹۳۲۹۰

Whats App :

۰۰۹۸-۹۱۲۶۹۹۳۲۹۰

با انجام خدمات فوق توسط شرکت پارس ترکان ، علاوه بر پیوستن به جامعه بزرگ مشتریان پارس ترکان ، به پاس قدردانی از لطف شما ، با اخذ اقامت ترکیه ، یکسال بیمه خدمات درمانی کشور ترکیه را برای کلیه اعضای خانواده ، از ما به رایگان دریافت نمائید .

با تشکر از شما بازدیدکننده گرامی – به امید همکاری با شما ( روابط عمومی شرکت پارس ترکان )

پارس ترکان را حمایت کنید