info@parstorkan.com
ثبت شرکت در ترکیه
هزینه زندگی در ترکیه
4.91 avg. rating (98% score) - 33 votes
هزینه زندگی در ترکیهReviewed by M_r_19899 on Apr 4Rating: 4.9090909090891آگاهی از هزینه دقیق زندگی در کشور ترکیه برای بسیاری از ایرانیان بسیار مهم است. در ادامه هزینه زندگی در ترکیه بطور جزء به جزء آورده شده است.

بروز رسانی اطلاعات و قوانین مربوط به این صفحه در شهریور ماه سال ۱۳۹۸ صورت گرفته است 

هزینه زندگی در ترکیه

 هزینه های زندگی در ترکیه

آگاهی دقیق از هزینه زندگی در ترکیه برای بسیاری از ایرانیان امری بسیار مهم است که همین مورد تائیر زیادی در مورد اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت به ترکیه میشود . در ادامه هزینه زندگی در کشور ترکیه بطور جزء به جزء آورده شده است.

هزینه زندگی ترکیه تا حد زیادی قابل کنترل است و جمله ای بین ایرانیان ترکیه رایج است که «در ترکیه هرچقدر دخل داشته باشی همان قدر خرج داری».

واحد پول کشور ترکیه، لیر  (TL) است که سالهاست دارای جایگاه ثابتی و مستحکمی در بازارهای تجارت جهانی می باشد و برابری آن با دلار آمریکا بین ۵٫۵ تا ۵٫۷ متغیر است.

نمودار زیر یک تقسیم بندی تقریبی درآمد برای تأمین هزینه زندگی در ترکیه و اقامت در ترکیه می باشد :

هرینه زندگی در ترکیه

در جدول زیر سعی شده است هزینه زندگی درترکیه بطور دقیق تر و جزء به جزء بررسی گردد ولی قبل از بررسی جدول هزینه زندگی در کشور ترکیه، نکات زیر را به یاد داشته باشید:

  1. اگرچه جدول بصورت حداقل و حداکثر هزینه زندگی در ترکیه آورده شده است ولی همواره میتوانید همان محصول یا خدمات را با هزینه کمتر از حداقل و یا بیشتر از حداکثر بخرید.
  2. در کشور ترکیه به علت نظام مالیاتی سنگین، بسیاری از محصولات صوتی تصویر اعم از تلفن همراه، لپ تاپ، تلویزیون و… با قیمتی در حدود ۱٫۵ برابر به فروش میرسد و موجب ازدیاد هزینه زندگی در کشور ترکیه شده است.
  3. در برخی شهرها همانند آنکارا، آکسارای، آدانا و… هزینه اجاره خانه کمتر و برخی شهرها مانند استانبول، نوشهیر، گوموشهانه و… هزینه اجاره منزل بیشتر است. از طرفی ممکن است هزینه سایر خدمات و محصولات در این شهرها با یکدیگر تفاوت داشته باشد به همین علت هزینه زندگی ترکیه برای هر شهر متفاوت خواهد بود.
  4. اگرچه هزینه زندگی در ترکیه نسبت به واحد پول ایران زیاد است ولی درواقع لیر ترکیه در داخل کشور ترکیه ارزش کمی دارد و به همین دلیل مردم هرماه بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر بصورت میانگین درآمد دارند.

مسکن خوب زندگی را زیباتر می کند

باورتان را بسازید

ساختن برای ماندن است

پارس ترکان را حمایت کنید